התוכנה שלכם – האתגר שלנו!

שיטות ניהול מלאי

בשוק קיימות כיום שיטות רבות ומגוונות עבור ניהול מלאי החברה, החל משיטות ידניות בסיסיות וכלה בסוגים הכוללות שיטות ניהול מלאי ממוחשבות פשוטות ומתוחכמות כאחד. שיטות ניהול מלאי שונים של מערכות ממוחשבות לעדכון שוטף של מלאי החברה, בין אם מדובר במוצרים חדשים שזה עתה הגיעו ובין אם מדובר במלאי שאזל, עדכון מחירים, התראות על מלאי חסר, הזמנה אוטומטית של מלאי חדש וכן הלאה.
בין הבולטות ביותר הן המערכות הממוחשבת, שללא ספק מאפשרות ניהול יעיל ותקין של מלאי החברה ומגדירות נהלים ושיטות לניהול המלאי.

מערכת מידע היא מערכת ממוחשבת עבור ניהול מלאי החברה המאפשרת לבעלי העסק לגשת למשאבי הניהול של החברה במקום אחד- בממשק המערכת. מערכת זו מוצלחת במיוחד עבור עסקים גדולים המעוניינים ליצור סדר ואחדות בדרכי הניהול שלהם, המערכת כוללת את כל שלבי ניהול המוצר בחברה, החל משלבי הזמנה ופיתוח המוצר, ניהול מחסן החברה ועד לפרטים הקטנים של הנהלת חשבונות ותמחור מוצרים.
המערכת מאפשרת גמישות בניהול המלאי ומתקדמת עם הדינאמיות של הארגון, מאפשרת פתיחת מחסנים נוספים, ניהול מלאי גם במחסנים בחו"ל ובמחסנים זמניים כמו נמל או שדה תעופה.

שיטות ניהול מלאי ממוקדות

שיטות ניהול מלאי אלו מתמקדות באספקט אחד, באזור ספציפי של ניהול המלאי ולא מנסות לכסות את כל היריעה כפי שקורה במערכת ERP. שיטות ניהול מלאי ממוקדות נושא יכולות להתאים לניהול העבודה מול ספקים באופן מיוחד, לניהול המחסן או לניהול ממוקד של מסחר מוצרים ברשת. שימוש בשיטות אלו מאפשר הפרדת רשויות ולפיכך הן יכולות להיות קלות יותר לשימוש או להטמעה בחברה. כמו כן, מאפשרות שיטות אלו גמישות מרובה בתהליכים המתקיימים בהן, שכן לא הכל מוגדר בהן מראש ואין תלות בין מודול ניהול המלאי לשאר המערכת.

לדוגמא: ניהול מלאי במחסן תרופות בחברה בין לאומית כולל ניהול אצוות ותאריכי תפוגה של תרופות.
שיטת ניהול מלאי מתמקדת במחסן כולל ביצוע איתורים ומשלוח עלונים ודוגמיות לתועמלנים כולל מעקב אחר המשלוח.
המערכת הממוקדת מדוורת התרעות על תפוגה של פריטים לאנשי קשר ומעדכנת אותם על פריטים שנמצאים בקרטינה, כל זאת מבלי להיות תלויים במערכת הכללית.

אתגרית מערכת ERP קרא עוד :

אנו מקדמים ומשפרים את ניהול העסק שלכם